Skontaktuj się z nami


ul.Huculska 40
42-200 Częstochowa
+48 34 365 13 05
e-mail: tfk@tfk.pl

Posiadane doświadczenie

Ponieważ branża ochroniarska wymaga niezwykłej kreatywności i umiejętności improwizacji, kluczową rolę odgrywa doświadczenie pracowników. Nasza firma już osiemnaście lat dba o Państwa bezpieczeństwo. Pozwala nam to szybko przyjąć do realizacji nowe zlecenie zapewnienia bezpieczeństwa, zarówno pojedynczego obiektu jak też ich sieci.
Nie boimy się wyzwań. Wielokrotnie w historii naszej działalności podejmowaliśmy się wykonania – nie wahamy się użyć tego słowa – pionierskich na tym rynku prac. Wiązały się one z organizacją służb ochrony na rzecz podmiotów, które po zmianie ustrojowej z 1989 roku przechodziły gwałtowne przeobrażenia strukturalne lub też rozpoczynały działalność na polskim rynku.

Dla przykładu: byliśmy pierwszą komercyjną agencją ochrony w Polsce, która w 1991 roku od podstaw zbudowała dla Telekomunikacji Polskiej nowoczesny system ochrony. Zastąpił on stare (wywodzące się jeszcze z okresu Polski Ludowej) struktury wewnętrznej straży pocztowej. W oparciu o ten system Telekomunikacja na terenie byłego województwa częstochowskiego funkcjonowała przez kilkanaście lat (do czasu zmian właścicielskich i spowodowanej tymi zmianami kolejnej restrukturyzacji, przeprowadzonej przez nowego inwestora strategicznego – France Telekom). Zbudowaliśmy dla TP kompleksowy system ochrony. Począwszy od punktów obsługi klienta, kończąc na obiektach strategicznych dla bezpieczeństwa Państwa, objętych ochroną przez tzw. Specjalistyczne Uzbrojone Formacje Ochronne.

Od maja 1992 roku do listopada 2008 r. realizowaliśmy nieprzerwanie, dwa razy w tygodniu, obsługę inkasa gotówki dla przeszło dwustu kolektur Totalizatora Sportowego na obszarze kilku powiatów (częstochowskiego i ościennych).
W roku 1996 powierzono nam utworzenie systemu ochrony w dużej jak na owe czasy, pierwszej wchodzącej na rynek Polski, zagranicznej sieci handlowej – Billa. Opracowaliśmy wówczas zasady i procedury ochrony, obowiązujące po dzień dzisiejszy we wszystkich obiektach tej sieci. Market Billa w Częstochowie chroniliśmy nieprzerwanie przez 13 lat – do marca 2009 roku. Wtedy to nastąpiła zmiana właściciela marketu i jego nazwy (na Simply), co spowodowało również zmianę firmy ochroniarskiej na tę, która chroni obiekty tej sieci w innych częściach Polski.

W maju 1999 roku rozpoczęliśmy współpracę z brytyjską siecią handlową Tesco. Od podstaw opracowaliśmy i wdrożyliśmy system bezpieczeństwa w Hipermarkecie Tesco w Częstochowie. Wówczas był to drugi Hipermarket Tesco w Polsce i Europie Środkowo-wschodniej (pierwszy powstał we Wrocławiu). Było to wyzwanie dla naszej firmy ponieważ Tesco posiadało na swoim rodzimym, brytyjskim rynku, wyłącznie placówki małego formatu, nie było więc żadnych wzorców struktury ochrony Hipermarketów. Dziś opracowany wówczas i systematycznie doskonalony system ochrony jest z powodzeniem stosowany we wszystkich kilkuset obiektach tego typu w całej Europie Środkowo-wschodniej. Aktualnie chronimy w całej Polsce ponad pięćdziesiąt obiektów Tesco (w tym biuro Główne w Krakowie).

W styczniu 2010 r. rozpoczęliśmy ochronę kolejnych siedmiu obiektów w rejonie Mielca, chronionych przez tzw. Grupy Mobilne, tj. dwuosobowe grupy pracowników ochrony, stale poruszające się samochodem pomiędzy chronionymi obiektami i współdziałające z Centrum monitorowania, prowadzącym stały monitoring wizyjny tych obiektów.
Wysoka ocena jakości naszych działań, postrzeganych przede wszystkim przez pryzmat wyników inwentaryzacyjnych w obiektach które chronimy, skutkuje stałym rozwojem współpracy. Pomiędzy wrześniem a styczniem 2011 rozpoczęliśmy pracę w czterech nowych obiektach w Opolu oraz w Ostrowie Wielkopolskim i Świętochłowicach. Ponad dziesięcioletni okres współpracy z Tesco zaowocował kilkudziesięcioma tysiącami postępowań wyjaśniających lub karnych-sądowych, prowadzonych w związku z kradzieżami, ujawnionymi przez naszych pracowników na terenie chronionych obiektów.

W roku 2002 rozpoczęliśmy ochronę zlokalizowanej w Częstochowie amerykańskiej Huty Szkła Guardian. Obecnie jest to obiekt objęty obowiązkową ochroną, wykonywaną przez tzw. Specjalistyczne Uzbrojone Formacje Ochronne, które działają na podstawie Planu Ochrony, stworzonego przez naszą firmę i zatwierdzonego do realizacji przez Śląską Komendę Wojewódzką Policji i Komendę Straży Pożarnej.

W roku 2004 rozpoczęliśmy ochronę dwóch amerykańskich zakładów TRW Polska. Z uwagi na to, że we wszystkich corocznych audytach, przeprowadzanych przez amerykańskich audytorów, otrzymaliśmy najwyższe oceny, prowadzimy obecnie rozmowy na temat objęcia naszą ochroną kolejnego zakładu TRW Polska.

Od roku 2006 pracujemy dla ogólnopolskiego holdingu metalurgicznego Złomrex. Obecnie chronimy kilkanaście obiektów rozrzuconych na terenie całego kraju. Ochronę realizujemy w oparciu o opracowany przez nas na zlecenie Holdingu tzw. właścicielski system ochrony. W skład tego systemu wchodzi m.in. specjalna grupa ludzi, nazwana przez nas Grupą KOD (Grupa Kontrolno – Operacyjno – Detektywistyczna). Pracownicy tej grupy dysponują specjalistycznym sprzętem oraz posiadają licencje detektywów i wszelkie pełnomocnictwa Właścicieli Holdingu, upoważniające ich do kontroli podmiotów Grupy Złomrex i jej pracowników. Działania Grupy KOD przyczyniły się do wyraźnej poprawy stanu szeroko rozumianego bezpieczeństwa Holdingu.